Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Wybory do  Samorządu Uczniowskiego

Od wtorkowego ranka trwały w naszej szkole wybory nowego Samorządu Uczniowskiego w którym, uczniowie klas IV-VIII wybrali swoich reprezentantów spośród zgłoszonych wcześniej kandydatów. Wybory poprzedzone były zajmującą kampanią wyborczą – wyłonieni kandydaci do samorządu przygotowali zróżnicowane plakaty wyborcze, na których przedstawili najważniejsze punkty swojego programu, które zamierzają zrealizować w roku szkolnym. Propozycje kandydatów zawierały m.in. lustra w toaletach, szczęśliwy numerek, itd. Lokal wyborczy z urną, kartami do glosowania przygotowany został przez szkolnych bibliotekarzy p.Adama Liszewskiego i p.Lidię Murawską, i znajdował się przy bibliotece szkolnej. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała komisja wyborcza złożona z uczniów klas siódmych wraz z opiekunkę szkolnego samorządu p. Ewą Lemańczyk. Każdy uczeń ,,dziewiątki'' mógł oddać jeden głos na wybranego kandydata. W tym roku zgłoszono szóstkę kandydatów – Adę Kratewicz, Nikolę Szymczak, Weronikę Kulińską, Kamila Czarnotę, Wiktorię Wajs i Julię Gwiazdowską. Po przeliczeniu wszystkich głosów szkolna komisja wyborcza stwierdziła, że najwięcej głosów oddano na Weronikę Kulińską. Uczennica te zebrała 109 głosów i została Przewodniczącą Samorządu. Dużo głosów zebrała też Wiktoria Wajs – 74, nieco mniej zaś Nikola Szymczak- 42 głosy. Pozostali kandydaci uzyskali znikomą ilość głosów. Nowej Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego – gratulujemy!

Data dodania: 2019-09-24 16:25:19
Data edycji: 2019-09-25 10:22:37