Wybory samorządu szkolnego ,,dziewiątki''

7 października odbyły się w naszej szkole wybory do samorządu uczniowskiego. Przygotowaniami od strony techniczno-organizacyjnej, zajęła się opiekunka SU, pani Ewa Lemańczyk oraz pan Adam Liszewski. Głosowanie było tajne, odbywało się na holu szkolnym, a każdy uczeń z IV-VIII mógł oddać jeden głos na specjalnie wydrukowanych kartach z nazwiskami 4 kandydatów. W tym roku kandydowali: Nikola Szymczak, Lena Niedźwiecka, Kamil Czarnota, Bartosz Młynek. Wcześniej odbywała się kampania wyborcza kandydata na przewodniczącego SU, w której każdy kandydat mógł zaprezentować swój punkt widzenia i zaproponować swoje działania we wspólnym, ,,dziewiątkowym’’ środowisku lokalnym. Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów, przez szkolną komisję wyborczą (Zuzanna Koziura, Martyna Salamucha i Julia Barancewicz) wyłoniono przewodniczącą samorządu szkolnego. Najwięcej głosów uzyskała od koleżanek i kolegów szkolnych - Nikola Szymczak z klasy VIII b – 127 głosów. Lena Niedźwiecka otrzymała -72 głosy, Kamil Czarnota – 26, a Bartek Młynek -16 głosów. Cała trójka stanowi zarząd SU. Gratulujemy wygranej Nikoli, życząc owocnej pracy w SU!

Data dodania: 2020-10-07 10:07:38
Data edycji: 2020-10-07 10:15:35