Wycieczka do Urzędu Skarbowego kl.V d

W środę ( 4.12.18 ) uczniowie klasy V d opieką wychowawczyni p.Magdaleny Pawłowskiej brali udział w wycieczce dydaktycznej, odwiedzając malborski Urząd Skarbowy znajdujący się przy ulicy Kopernika. W trakcie pobytu w urzędzie, uczniowie zostali zapoznani z charakterem pracy ,,skarbówki’’ i podstawową wiedzą na temat podatków. Poznali też pojęcia jak: paragon, kasa fiskalna itp. Wielką radość sprawiła piątoklasistom możliwość urzędowej obsługi kasy fiskalnej, przysiadka w fotelu Naczelnika US oraz zwiedzenie pomieszczenia archiwum. Na koniec zajęć uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą poboru podatków, opłat i wszelkich należności podatkowych.