Wycieczka do ZUOS w Tczewie

Dnia 11 października 2018 roku ( czwartek ) uczniowie klas V c i d wraz z opiekunami udali się do Zakładu Utylizacji Odpadów Stałych w Tczewie. Wycieczka zorganizowana była przez p. Magdalenę Pawłowską w ramach prowadzonej edukacji ekologicznej w klasie piątej. Dzięki pomocy pracownika ZUOS, nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach z zakresu zasad selektywnej zbiórki odpadów, który miał formę wykładu. Następnie w trakcie zajęć terenowych uczniowie dowiedzieli się o potrzebie oraz sposobach segregowania i zagospodarowania surowców wtórnych , i wiele innych ciekawych informacji związanych z recyclingiem. Po wizycie w Zakładzie Utylizacji Odpadów Stałych dzieci uświadomiły sobie jak ważne jest segregowanie odpadów, widziały to na własne oczy. Wierzymy, że segregacja odpadów stanie się dla naszych uczniów codziennością.

Data dodania: 2018-10-15 10:19:46
Data edycji: 2018-10-23 10:55:06