Wycieczka klasy IV d na Politechnikę Gdańską

W ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki, 24 maja uczniowie z klasy 4d (wych. Magdalena Pawłowska ) uczestniczyli w warsztatach,, lego'' na Wydziale Elektroniki i Automatyki  Politechniki Gdańskiej. Klasa została podzielona na cztery zespoły, zadaniem których było zbudowanie mobilnych robotów z klocków lego. Każda grupa posługiwała się instrukcją, samodzielnie wyszukiwała wszystkie elementy, a łącząc je w całość tworzyła roboty ,,sumo’’, które następnie stawał do walki. Sama podróż pociągiem, tramwajem i niezwykle ciekawe zajęcia, prowadzone przez wykładowców, sprawiły, że spędziliśmy emocjonujący dzień, przekonując się, iż nauka to także wyśmienita zabawa, dla wszystkich. Naprawdę było super!!!