Wycieczka na malborskie lotnisko klas IV d i III b

Dnia 9 maja uczniowie klasy 3 b i IV b naszej szkoły udali się do Jednostki Wojskowej w Królewie Malborskim. Celem było zwiedzenie lotniska i obejrzenie samolotów polskich sił zbrojnych. Uczniowie obu klas mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy w wojsku, a także obcowania ze sprzętem wojskowym – mogli przymierzyć umundurowanie i zobaczyć wyposażenie pilota: kombinezon, hełm lotniczy, kurtki. Zwiedzanie, dzieci rozpoczęły od budynku głównego i instalacji lotniczych, także hangarów, gdzie dzieci poznały historię powstania malborskiej jednostki - [BLT]. Kolejnym punktem zwiedzania było zapoznanie się z uzbrojeniem będącym na wyposażeniu lotników. Pan ppłk Andrzej Sikora opiekujący się grupą z ,,dziewiątki’’ udzielał obszernych informacji na temat konkretnych modeli samolotów bazujących w hangarach oraz odpowiadał na pytania uczniów. Następnie dzieci mogły obserwować z zapartym tchem startujący samolot MIG -29. Każdy chętny pod czujnym okiem technika pokładowego zwiedzał też inne samoloty w hangarze np. Irydę, a nawet mógł usiąść za ich sterami. Wycieczka była niezwykle barwna i udana. Po niej wszyscy radośnie wróciliśmy do szkoły.