Wyprawa ,,majówkowa'' do Włoch - klasy VII ,,b'' i VII ,,a''

Wyprawa ,,majówkowa'' do Włoch - klasy VII  ,,b'' i VII ,,a''

W długi ,,łikend’’ majowy uczniowie klasy VII b i VII a pod opieką p. Małgorzaty Jelinek i Anny Naklickiej wyjechali na 7-dniową wycieczkę krajoznawczą do Włoch ( przez Wiedeń ). Oto krótka relacja z tej wyprawy.

Po niemal dwudziestogodzinnej podróży autokarem nocą 29/30 kwietnia dotarliśmy do przepięknej Wenecji czyli miasta na wodzie. Rejs po Lagunie Weneckiej umiliła nam historia miasta na wodzie opowiadana przez naszą panią przewodnik. Po dopłynięciu do portu w Wenecji od razu skierowaliśmy się do Bazyliki św. Marka, w której znajduje się cenny zabytek sztuki bizantyjskiej - Złoty Ołtarz, a następnie spacerowaliśmy po słynnym placu św. Marka. Zobaczyliśmy także dwa najsłynniejsze weneckie mosty - Most Westchnień i Ponte Rialto. Pod koniec dnia wróciliśmy statkiem na ląd i udaliśmy się do hotelu na nocleg. Następnego dnia w godzinach porannych pojechaliśmy autokarem do stolicy kraju – Rzymu, gdzie zwiedziliśmy Bazylikę św.Piotra ( Watykan ) i spotkaliśmy się z Ojcem Świętym – Franciszkiem. W Rzymie spacerowaliśmy po centrum, zrobiliśmy zakupy – pamiątki i zwiedziliśmy słynne Koloseum oraz Forum Romanum. Kolejnym punktem naszej podróży, było zwiedzanie Asyżu. Miasto te miasto to miasto św. Franciszka stanowiące własność Watykanu. Zobaczyliśmy Bazylikę św. Franciszka - XIII-wieczny kościół wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego. W siódmym dniu pobytu zabawiliśmy się w Mirabilandii – największym wesołym miasteczku dla dzieci we Włoszech. W godzinach wieczornych udaliśmy się w podróż powrotną do Polski. Nasza wycieczka była udana, pogoda nam sprzyjała mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś odwiedzimy Italię.