Znajomość Baśni Andersena - Międzyklasowy Quiz Czytelniczy w bibliotece

Dnia 20 grudnia 2018r. w szkolnej bibliotece odbył się międzyklasowy quiz czytelniczy pn. „Znajomość baśni Andersena”. Celem turnieju była realizacja przez szkołę założeń Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa poprzez propagowanie czytelnictwa wśród uczniów oraz dostarczanie dzieciom radości i satysfakcji podczas wspólnej rywalizacji. Turniej miał charakter otwarty, przeznaczony był dla chętnych uczniów-czytelników z klas V-VI. Został przygotowany przez nauczycielkę j.polskiego p.Janinę Łańko i nauczycieli bibliotekarzy. Turniej dzielił się na dwie części- czytanie fragmentów baśni J.Ch. Andersena oraz odgadywanie na pytania związane ze znajomością poznanych baśni i biografii autora w formie ,,1 z 10’’, zadawanych przez prowadzącego zabawę p. Adama Liszewskiego.

Szkolni czytelnicy wykazali się obszerną wiedzą. Wszyscy byli tak dobrze przygotowani, że do ostatniej rundy wyniki były wyrównane. Ostatecznie, wszyscy uczestniczący zostali zwycięzcami. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową zakładkę i bardzo dobrą ocenę z j.polskiego. Wszystkim uczestnikom-czytelnikom książek serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w bibliotecznym quizie.

Data dodania: 2018-12-20 19:48:25
Data edycji: 2018-12-20 19:54:01