Zwycięstwo w Olimpiadzie Powiatowej ,,HIV-AIDS-STOP’’

W dniu 12 grudnia b.r. w ramach realizacji programu edukacyjnego związanego z profilaktyką HIV/AIDS odbyła się Olimpiada Powiatowa w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 dla uczniów szkół podstawowych, w których wzięliśmy udział. Nadrzędnym celem tego istotnego przedsięwzięcia odbywającego się pod hasłem ,,HIV-AIDS-STOP’’, było promowanie właściwej postawy wśród uczniów oraz wzmocnienie procesu edukacji poprzez podniesienie poziomu wiedzy młodzieży na temat zakażeń HIV i choroby AIDS. Celem pośrednim olimpiady, było promowanie dojrzałych postawy wśród uczniów i propagowanie bezpiecznych zachowań w aspekcie HIV/AIDS. Ponadto uczestnictwo w olimpiadzie miało ma celu uczyć tolerancji wobec nosicieli wirusa HIV i osób chorych na AIDS. Konkurs odbywał się w Sali konferencyjnej ,,czwórki’’ i przebiegał w bardzo miłej atmosferze. Nasze reprezentantki (Zuzanna Godek, Amelia Łaszewska i Martyna Bąk ) pięknie zaprezentowały swoją wiedzę w obu etapach - etapie rozwiązywania testu i etapie pisemnym, typu prawda i fałsz. I tak Zuzanna Godek zajęła I miejsce, zaś Amelka Łaszewska zdobyła III miejsce. Wielkie gratulacje!

Dziękujemy opiekunce, p. Ewie Lemańczyk za przygotowanie uczennic do olimpiady wiedzy, a naszym wszystkim uczennicom za godne reprezentowanie szkoły. Organizatorem olimpiady była Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemologiczna, PCK i UM Malbork.

Data dodania: 2018-12-12 18:53:35
Data edycji: 2018-12-12 19:01:39