Żywa lekcja historii średniowiecza

W dniu 6 marca na głównym holu szkoły odbyły się zajęcia edukacyjne dla klas IV-V, które przybliżyły uczniom czasy średniowiecza. Prelekcję prowadził pan Piotr Chlebowicz – przebrany w ,,galowy’’ strój dobrze urodzonego. Wysłuchujący prelekcji uczniowie, mieli możliwość zapoznać się z dawnymi obyczajami, kulturą rycerską i tradycjami wojskowymi tamtej epoki. Słuchając prowadzącego, uczniowie dowiedzieli się też o powinnościach i prawach zawartych w bogatym Kodeksie Rycerskim. Prowadzący wykorzystał w trakcie dwugodzinnych zajęć wiele ciekawych rekwizytów ( była i suknia kobieca ) z tamtej epoki (np. hakownica, kolczuga, kirys, halabarda, kapota czy ciżmy ), zachęcając dzieci do czynnego udziału w lekcji. Wszyscy zebrani pod sceną mogli podziwiać liczne rekwizyty, wierne repliki historycznych strojów, zbroi i oręża, a niektórzy z chętnych uczniów mogli je nawet przymierzyć i wcielić się w postaci średniowiecznych rycerzy. Liczymy, że „Żywa lekcja historii” prowadzona w sposób tak barwny i żartobliwy na pewno przyczyni się do zainteresowania uczniów ,,dziewiątki’’ naszą jakże ciekawą historią. Lekcję przygotowała nauczycielka historii p. Agnieszka Chlebowicz.