Godziny pracy biblioteki szkolnej:

• Poniedziałek 7.30-13.30

• Wtorek 7.30-13.30

• Środa 7.30-13.00

• Czwartek 7.30-13.30

• Piątek 7.30-13.30

Dzieje biblioteki wiążą się nieodmiennie z losami Szkoły Podstawowej nr 9, której otwarcie przypada na 1 wrzesień 1965 roku. Nasza szkoła tzw. ,,Tysiąclatka'', inaczej szkoła tysiąclecia. Została wybudowana w ramach akcji "Tysiąc szkół na Tysiąclecie Państwa Polskiego". Nazwę sieci szkół "tysiąclecia" powiązano z obchodzonymi oficjalnie uroczystościami 1000-lecia Państwa Polskiego, przypadającymi na rok 1966. Miało to związek z potrzebami szkolnictwa, wynikającymi z wchodzenia w wiek szkolny wyżu demograficznego lat pięćdziesiątych, w latach 60. XX wieku budowano masowo w Polsce budynki oświatowe, głównie szkoły podstawowe wraz z wyznaczonymi izbami bibliotecznymi. Większość z 1417 szkół zbudowanych w ramach tej akcji była zrealizowana według jednego z kilku standardowych projektów, na ogół jako dwu-kondygnacyjne pawilony. Taka jest też nasza szkoła oraz biblioteka, która posiada dwie izby; przestronną czytelnię oraz część magazynową dla książek i innych materiałów bibliotecznych. Początkowo zbiór woluminów był niewielki i liczył kilkaset egzemplarzy. Z biegiem lat systematycznie się powiększał. W tej chwili księgozbiór naszej biblioteki liczy ponad 12 tysięcy tomów. Główny trzon stanowią lektury szkolne oraz literatura dla dzieci i młodzieży. Możemy pochwalić się również dość bogatym zbiorem literatury popularnonaukowej, przybliżającej młodym czytelnikom zawiłości otaczającego nas świata. Od kilku lat gromadzimy też zbiory audiowizualne: CD-Romy, płyty DVD, programy komputerowe oraz inne dokumenty szkolne. Od kilku lat nasza biblioteka posiada cztery stanowiska komputerowe.