Nowy plac zabaw, tzw. Street Workout Park

Najmłodsi, jak i starsi uczniowie naszej szkoły mogą cieszyć się kolejnym, nowym, kolorowym i bezpiecznym placem zabaw który, ulokowany został przy już istniejącym.

Plac ten powstał w ramach malborskiego programu MPPL i środków własnych zgromadzonych przez szkołę ( pomoc Rady Rodziców ). Plac ten jest już kolejnym placem zabaw wybudowanym przy SP 9. Koszt inwestycji to około 20 tys. zł z czego większość tej kwoty sfinansowana została z budżetu MPPL.

Dzięki nowemu placu zabaw tzw. Street Workout Park - dzieci mogą skorzystać z wielu nowoczesnych urządzeń, służących do ćwiczenia równowagi i poprawy ogólnej sprawności. Taki trening może być zarówno fascynującą zabawą, ale i okazją do poprawy własnej sprawności fizycznej na świeżym powietrzu ,,pod chmurką’’.

Producent urządzeń do ćwiczeń firma – ,,Sun-plus’’ - pomyślała i o starszych dzieciach, którym takie zestawy urządzeń pozwalają na uprawianie tej aktywności w Street Workout Parku. Co istotne, wszystkie zamontowane urządzenia i elementy wyposażenia posiadają atesty i certyfikaty bezpieczeństwa potwierdzające, że zostały wykonane w oparciu o obowiązujące w tym zakresie normy oraz posiadają dopuszczenie do stosowania w kontakcie z dziećmi.

Więcej zdjęć na szkolnej odsłonie facebookowej.