Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Sprzątanie Świata 2017

Sprzątanie Świata 2017

W piątek 15 września uczniowie "dziewiątki" wzięli udział w kolejnej edycji akcji "Sprzątanie świata". Hasło tegorocznej akcji brzmiało: "Nie ma śmieci - są surowce".

 

Celem akcji było: zmiana postrzegania odpadów jako śmieci i dostrzegania w nich surowcowego potencjału oraz zainspirowanie i zaktywizowanie dzieci do działania na rzecz środowiska i promowanie selektywnej zbiórki odpadów.

 

Jak co roku przeprowadziliśmy wiele działań. Uczniowie wyszli w teren, aby sprzątać bliższą i dalszą okolicę szkoły - Pl. Narutowicza, ul. Kościuszki i Warecką, okolice fontanny i teren wokół Mc Donalds, bulwar nad Nogatem i Park Północny. Pracy było jak co roku wiele, a wśród "znalezisk" były przeróżne rzeczy. Wiele z wyrzuconych przedmiotów to surowce wtórne. W klasach, nieco wcześniej, odbyły się pogadanki, dzieci przygotowały gazetki dotyczące segregacji odpadów i zbiórki surowców wtórnych.

 

Jak co roku rozpoczęliśmy w szkole akcje zbiórki makulatury, baterii, tonerów i plastikowych zakrętek. A co można zrobić z "odpadów" i "śmieci" nasi uczniowie dobrze wiedzą. Wiele razy wykonywali z nich przeróżne przedmioty np. zabawki, ozdoby, budowle. W tym roku akcji towarzyszył konkurs pod hasłem "Kreatywne kapelusze".

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

"Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż.”

Janusz Korczak
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button