Akcja czytelnicza - 80 rocznica najazdu Niemiec hitlerowskich i Rosji sowieckiej na Polskę

Wrzesień 1939 to wojna obronna, bohaterska walka, pierwszy akt zbrojnego oporu przeciw hitlerowskim Niemcom i stalinowskiej Rosji. W tym roku przypada 80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. I tak nauczyciele bibliotekarze razem z nauczycielką języka polskiego p.Janiną Łańko przygotowali wystawkę w bibliotece, która przypomniała o tych strasznych wydarzeniach oraz zorganizowali akcję czytania książek - obrazujących losy pojedynczych bohaterów w tamtym traumatycznym czasie. Celem akcji jest przypomnienie ówczesnej rzeczywistości wojennej i zachęcenie czytelników do czytania książek. W akcji czytelniczej udział wzięły uczennice z klasy VI b i VII b. Poza tym klasa VI a, zwiedziła wystawę nakreślającą losy społeczne i zmiany ludnościowe po wojnie na terenie Malborka z odbudową miasta, pt. ,,Jesteśmy stąd? Jesteśmy u siebie? Odpowiedzi szukajmy na wystawie „Wrastanie. Ziemie Zachodnie i Północne. Początek”.

Data dodania: 2019-09-17 13:03:25
Data edycji: 2019-09-17 13:09:02