Akcja „Sprzątania Świata”

Kolejny już raz uczniowie ,,dziewiątki’’ wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata ‘’,która odbywa się pod patronatem Fundacji Nasza Ziemia. ,,Sprzątanie świata ” jest to coroczna, wspólna lekcja dbania o środowisko. Jej celem jest promowanie niezaśmiecania, edukacja odpadowa oraz inicjowanie różnych działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na nasze środowisko. Każdego roku akcja odbywa się pod innym hasłem. Hasłem tegorocznej akcji jest– ,,Myślę więc nie śmiecę’’. Jeszcze przed akcją uczniowie ,,dziewiątki’’ z klas IV-VIII na lekcjach wychowawczych i biologii, przypominali sobie jak segregować surowce, korzystając z książek proekologicznych oraz wykonali plakaty odnoszące się do tegorocznego hasła, które znajdują się na tablicach w holu głównym szkoły. Następnie podzieleni na grupy, wyposażeni w worki i rękawiczki ruszyli w teren. Tegoroczna akcja niewątpliwie różniła się od poprzednich edycji z powodu pandemii COVID-19. Ale nie zapomnieliśmy jednak, że Ziemia to nasz wspólny dom o który, należy zawsze dbać. Koordynatorem akcji w SP 9, była p. Ewa Lemańczyk.

Data dodania: 2021-09-19 16:30:18
Data edycji: 2021-09-28 08:44:55