Akcja Sprzątanie Świata

Po raz kolejny uczniowie „dziewiątki” wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”, która odbywa się pod patronatem Fundacji Nasza Ziemia. Dla naszych uczniów jest to coroczna lekcja dbania o środowisko. Jej celem jest uświadomienie dzieciom konieczności dbania o środowisko, segregacji odpadów, recyklingu i podejmowania wszelkich działań, które zmniejszają negatywny wpływ człowieka na środowisko. Hasłem tegorocznej akcji było „Sprzątanie Świata łączy ludzi ”. Jak co roku nasza akcja rozpoczęła się dużo wcześniej, ale najważniejszym dniem był piątek 15 września. W akcji udział brali uczniowie klas IV – VIII. Przygotowywali plakaty, hasła, rymowanki, wierszyki odnoszące się do hasła akcji. Wykonywali gazetki w klasach i na szkolnych korytarzach. Na lekcjach wychowawczych, lekcjach przyrody i biologii przypominano cele akcji, rozmawiano o konieczności prawidłowej segregacji odpadów w celu możliwości ich ponownego wykorzystania lub utylizacji. Zwrócono także uwagę na bezpieczeństwo podczas samego sprzątania. W piątek uczniowie wraz z opiekunami ruszyli w teren, aby posprzątać wyznaczone rejony. Sprzątali teren wokół szkoły, Plac Narutowicza, ulice Śródmieścia – Kościuszki, Warecką, Mazurów, Piłsudskiego, bulwar nad Nogatem oraz Park Północny. Worki ze śmieciami zostały złożone w wyznaczonych miejscach. Po akcji wszyscy uśmiechnięci z poczuciem dobrze wykonanego zadania wrócili do zajęć szkolnych. W natłoku naszych codziennych spraw i obowiązków nie zapominamy, że Ziemia to nasz wspólny dom, o który należy zawsze dbać, niezależnie od sytuacji. A samą akcję można potraktować jako pretekst do spotkań z przyjaciółmi oraz poznania nowych ludzi dbających o naszą Ziemię. Koordynatorem akcji jest p. Ewa Lemańczyk.

Data dodania: 2023-09-15 13:10:45
Data edycji: 2023-09-18 07:29:12