Akcja Wolontariatu - Paczka Serca

Akcja Wolontariatu  - Paczka Serca

Drodzy Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie!

Ruszamy z akcją „Paczka Serca” w odmienionej formie. W tym roku szczególnie prosimy o zaangażowanie wszystkich Nauczycieli, Rodziców i Uczniów, aby zapełnić przerażającą pustkę i samotność wielu potrzebujących. Przy wejściu do naszej szkoły znajduje się „Karton serca”. Szkolny Klub Wolontariatu bardzo prosi całą społeczność szkolną o przynoszenie produktów żywnościowych i artykułów chemicznych i wszystkiego, co mogłoby ucieszyć serce potrzebujących. Akcja będzie trwała przez cały przyszły tydzień, tj. od poniedziałku, 14.12.2020 do piątku, 18.12.2020. Może akurat uda nam się przygotować do świąt także duchowo, sprawiając KOMUŚ radość. Bardzo na to liczymy. Zgromadzone DARY SERCA trafią w tym roku do STOWARZYSZENIA ŚW. FAUSTYNY „FIDES”. W związku ze stanem epidemii sytuacja osób bezdomnych jest szczególnie trudna, w tym również sytuacja Stowarzyszenia. Nie jest możliwe organizowanie zbiórek żywności w sklepach, które były dużym wkładem i zabezpieczeniem schroniska w żywność długoterminową. W związku z tym prosimy o podarowanie podopiecznym schroniska najbardziej potrzebnych produktów typu: - produkty spożywcze długoterminowe np. ryż, makaron, kasze, żywność w puszkach, cukier, mąka, olej, itp. - produkty higieny osobistej np. szampon, mydło, kremy do golenia, antyperspirant itp - odzież np. skarpety, czapki, rękawiczki, itp. - w ramach paczki świątecznej np. kawa, słodycze, itp.

Otrzymane produkty trafią do potrzebujących, którymi są osoby chore, często bez jakiegokolwiek kontaktu z najbliższą rodziną, dotknięte marginalizacją. Okres Świąt Bożego Narodzenia jest szczególnym czasem, dlatego każda forma wsparcia będzie dla Fidesu bardzo ważna i cenna.

Z poważaniem, Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu Monika Pozorska

Data dodania: 2020-12-10 18:21:10