Aktyw czytelniczy – czyta uczniom klas 0-III bajki i baśnie z okazji ,,Międzynarodowego Dnia Bajek’’

W dniu 4 listopada b.r. uczniowie z klasy Vb i VI a, wzięli udział w akcji związanej z ,,Międzynarodowym Dniem Postaci z Bajek’’, która jest realizowana w ramach akcji propagowania czytelnictwa wśród młodszych uczniów z klas 0-III. Najważniejszym punktem spotkania, było głośne czytanie fragmentów bajek i baśni mi.n. ,,O sierotce Marysi i siedmiu krasnoludkach’’, ,,Śnieżce’’ i ,,Kopciuszku’’.

Nasi aktywni czytelnicy z obu klas byli odpowiednio przebrani w barwne stroje postaci ze znanyc bajek. Uczniowie z klas najmłodszych, słuchali głosów zaangażowanych w czytanie starszych kolegów i koleżanek, mogli też obserwować ich mimikę i gesty. Przygotowano, też zagadki dla dzieci na które dzieci z chęcią odpowiadały.

Spotkanie to było dla wszystkich uczniów okazją do wspaniałej zabawy z książką, a na przyszłość zachętą do rozbudzenia zainteresowań czytelniczych i wizyty w szkolnej bibliotece.

Akcję przygotowała p. Janina Łańko, nauczycielka j. polskiego i p. Adam Liszewski – bibliotekarz szkolny.

Warto nadmienić, że biblioteka otrzymała znaczne pieniądze na zakup nowych książek, w ramach projektu - Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Zakupy realizowane były wg listy przygotowanej przez chętnych uczniów i nauczycieli. Na niej znalazły się też legendy, bajki i baśnie dla najmłodszych czytelników ,,dziewiątkowej’’ biblioteki.

Data dodania: 2022-11-04 18:10:00
Data edycji: 2022-11-04 18:28:55