Apel „Bezpieczne wakacje” dla klas 0–3 to tradycyjne, niezwykle ważne wydarzenie organizowane na holu szkolnym. Jego głównym celem jest wyposażenie najmłodszych uczniów (w tym dzieci z oddziału przedszkolnego) w wiedzę, jak unikać zagrożeń podczas letniego wypoczynku. Podczas uroczystego apelu z okazji nadchodzących wakacji dzieci z klasy pierwszej zaprezentowały wyjątkowy program artystyczny. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem śpiewali radosne, letnie piosenki, które wprowadziły wszystkich w wakacyjny klimat. Oprócz występów muzycznych dzieci chętnie dzieliły się cennymi wskazówkami i radami dotyczącymi bezpiecznego wypoczynku nad wodą, nad jeziorem czy nad morzem. Na zakończenie wydarzenia głos zabrała pani dyrektor, która złożyła wszystkim uczniom życzenia bezpiecznych, słonecznych oraz pełnych przygód wakacji. Tegoroczny apel przygotowały panie wychowawczynie klasy 1 a i 1 b Magdalena Sobotka i Joanna Ilarz. Prelekcję zaś prowadziła pani Maria Milczarek, za nagłośnienie odpowiadał pan Łukasz Rosiak.