Biblioteczne pasowanie na czytelnika uczniów klasy I A i klasy I B

W dniu 28 i 30 marca b.r. w szkolnej bibliotece odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki ,,dziewiątki’’ uczniów klas pierwszych A i B. Najważniejszym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów naszej szkoły do korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej i nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Mali czytelnicy odwiedzili progi biblioteki ze swoimi opiekunami p. Joanną Ilarz i p. Martą Sikora-Milewską. Na początku uroczystości starsze koleżanki przebrane za kota i starą książkę z klasy VI A – Lena Mikołajczyk i Lena Kuszelewicz, wprowadziły przyszłych czytelników w świat książek, recytując krótkie opowiastki o książce i zagadki związane z bajkami, a następnie pan Adam - bibliotekarz zapoznał uczniów z zasadami korzystania z księgozbioru i pracą bibliotekarza. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika najstarszą książką, a nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe książki i zakładki, które będą przypominały im o tym ważnym wydarzeniu. Na sam koniec, wszyscy pierwszoklasiści zostali zaproszeni do częstego odwiedzania biblioteki z wychowawczynią i korzystania z jej sporych zbiorów.

Data dodania: 2023-03-30 19:09:03
Data edycji: 2023-03-30 19:18:24