Czytanie legend malborskich na holu szkoły

Bywa tak, że czasami każdy pragnie przenieść się w świat legend, gdzie wszystko jest możliwe. Legendy przechowują pasjonującą historię, życiową mądrość i wartości. Dlatego też w dniu 10.02.22 czwartoklasiści z naszej szkoły znaleźli się w magicznym świecie legend malborskich, słuchając ich czytanych na holu głównym szkoły. Temat głośnego czytania bardzo spodobał się uczniom, którzy z uwagą wysłuchali ciekawej opowieści o zakonnych Piekarczykach. Tomik, który był czytany składał się z historii pióra Marka Stokowskiego – malborskiego poety pracującego w Muzeum Zamkowym. Akcja czytelnicza została przygotowana przez nauczycielkę Janinę Łańko, bibliotekarza Adama Liszewskiego oraz plastyczkę Lubę Basiak-Deptułę. Uczniowie, którzy brali udział w czytaniu: Wojtek Urban, Kasia Linkowska, Dawid Bączek, Hania Paszkowska, Kajetan Prokopowicz, Amelia Kolitz oraz uczniowie czytający zdalnie: Iga i Ada Kratewicz i Małgosia Pluszczyńska.

Data dodania: 2022-02-10 10:36:13
Data edycji: 2022-02-10 13:02:42