Czytelniczy ,,Mikołajek ‘’ i quiz na Mikołajki

Warto czytać książki gdyż, czytanie uczy języka, rozwija inteligencję emocjonalną, ułatwia komunikację i jest jednym z głównych sposobów zdobywania wiedzy w szkole. Bibliotekarz szkolny, p. Adam Liszewski i nauczycielka j.polskiego p. Janina Łańko cyklicznie organizują głośne czytanie dla uczniów klas I-III, chcąc także w ten sposób rozbudzić w najmłodszych naszych uczniach przyjemność płynącą z czytania. Jako, że przed nami ,,Mikołajki’’ odbyło się dzisiaj głośne czytanie fragmentów książki pt. ,,Mikołajek’’ – czyli krótkich historyjek o młodym, niesfornym chłopcu. Przygody Mikołajka są nie tylko pouczające, ale i zabawne, dzięki czemu dzieci bawią się doskonale w trakcie poznawania kolejnych przygód bohatera. Następnie w czytelni bibliotecznej odbył się quiz wiedzy o Mikołajku i tradycji Świąt Bożego Narodzenia. W konkursie znaczną wiedzą popisali się: Wojciech Urban, Dawid Bączek i Makar Kurinnyi. Uczestnicy bibliotecznego quizu na koniec otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodki smakołyk.

Data dodania: 2023-12-06 12:22:43
Data edycji: 2023-12-06 12:26:00