Doposażenie biblioteki w książki i meble z programu NPRC 2.0

W ramach wykonania bibliotecznego projektu ,,Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0’’ na lata 2021-2025 dotyczącego zakupu książek oraz elementów wyposażenia bibliotek i działań promujących czytelnictwo, biblioteka szkolna otrzymała środki finansowe w kwocie 15 000,00 zł. Były w tym zawarte 12 000,00 zł jako środki pochodzące z dotacji oraz 3 000,00 zł jako ,,bonusowy’’ wkład organu prowadzącego, czyli Urzędu Miasta. Za w/w sumę wzbogacono księgozbiór biblioteki o 304 pozycje książkowe, jak i dokupiono elementy wyposażenia naszej biblioteki w nowe, wysokie regały, nadstawki biblioteczne na książki, czy drewniane skrzynki do książek.

Zakupione woluminy to przede wszystkim nowości rekomendowane przez uczniów i pracowników szkoły w tym: książki młodzieżowe, tytuły znane z ekranizacji filmowej, literatura fantasy, książki z powiększoną czcionką, komiksy i nowości z serii mangi. W ramach zakupów z NPRC 2.0 uzupełniono także dział lektur.

Doposażenie biblioteki szkolnej w nowe meble polepszy na pewno komfort pracy. Mamy nadzieję, że zakupione książki będą cieszyć się znacznym zainteresowaniem.

Zapraszamy do wypożyczania! Wszystkie książki są już opisane i opracowane. I pachną nowością.

Data dodania: 2023-01-06 20:01:43
Data edycji: 2023-01-06 20:07:12