Dzień Nauczyciela w ,,dziewiątce''

Dzień Edukacji Narodowej to święto oświaty ustanowione w 1792 r. Upamiętnia ono rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest ,,Dniem Nauczyciela’’. 13 października 2022 roku w dziewiątce odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie. W części oficjalnej glos zabrał Pan dyrektor, który złożył serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły i podziękował za trud włożony w kształcenie uczniów ,,dziewiątki’’. Rozdano też nagrody rzeczowe i dyplomy uczniom, którzy wzięli udział w konkursie z okazji Światowego Dnia Muzyki. W części artystycznej uczniowie z klas starszych pod kierunkiem pani Moniki Pozorskiej i pana Łukasza Rosiaka zaprezentowali piosenki ( zespół wokalny ,,Canto’’ ) i życzenia od Samorządu Uczniowskiego . Wspaniale zaprezentował się zespół teatralny, który zainscenizował rodzajowe , niezwykle zabawne scenki szkolne z nauczycielami przedmiotów: j.polskiego, j. angielskiego, biologii, w-f, historii. Na zakończenie reprezentanci Samorządu Uczniowskiego rozdali nauczycielom długopisy. Podziękowania należą się szkolnej Radzie Rodziców i p. Agnieszce Horczak za smakowity, słodki poczęstunek, który czekał w pokoju nauczycielskim.

Data dodania: 2022-10-13 12:03:00
Data edycji: 2022-10-13 12:11:37