Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Dzień Sportu i Dziecka

Dzień Sportu i Dziecka

29 maja, br. obchodziliśmy na terenach sportowych naszej szkoły ,,Dzień Sportu’’ – powiązanym z ,,Dniem Dziecka’’. Ważnym celem tego wydarzenia było zachęcanie uczniów do aktywności ruchowej i kształtowanie zachowań prozdrowotnych.

Tego dnia od godziny 8:00 uczniowie z klas 0-III na trawiastym boisku szkolnym pod opieką swoich pań wychowawczyń mieli szansę wykazać się sprawnością fizyczną w różnych konkurencjach np. grach zwinnościowo-zręcznościowych i zabawach ruchowych. Wszyscy uczniowie z klas IV-VIII wzięli udział w konkurencjach indywidualnych Jak np. bieg: 10 x 5 m, skok w dal z miejsca a następnie w konkurencjach drużynowych - piłka koszykowa chłopców i dziewcząt czy inne gry.

Na zakończenie uczestnicy zawodów mogli posilić się herbatką ,,Ice Tea’’, lemoniadą  oraz lodami z okazji obchodzonego również tego dnia - ,,Dnia Herbaty’’ organizowanego przez szkolny ,,starszy’’ wolontariat – Kąciku Orzeźwienia.

Podsumowując, uczniowie radośnie spędzili ten dzień na świeżym powietrzu, zamiast w szkolnych ławkach. Była świetna zabawa i mnóstwo radości. Dziękujemy pomysłodawcom za zorganizowanie tej wartościowej akcji. Zawody zorganizowali nauczyciele naszej szkoły: p. Grzegorz Esz, Mirosław Cieślik, p. Marzena Kratewicz, p.Katarzyna Mattern, p.Monika Pozorska, p.Marzena Nowakowska, p.Maria Milczarek, p.Magdalena Chaja i p. Monika Tyborska.


Link - https://82-200.pl/8385,Dzien-Sportu-i-Dzien-Dziecka-w-SP9.html

https://www.radiomalbork.fm/artykul/11223,dzien-sportu-i-dzien-dziecka-w-sp-nr-9-w-malborku

 

Data dodania: 2024-05-29 10:20:33
Data edycji: 2024-06-04 10:59:26
Ilość wyświetleń: 340

Materiały dla uczniów

przydatne informacje
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

"Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż.”

Janusz Korczak
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej