,,Dziewiątkowy’’ Dzień Życzliwości

21 listopada obchodzony jest jako "Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień", dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Przesłanie akcji jest proste - bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat, wraca do nas z nawiązką. Nasza szkoła od wielu lat włącza się w obchody tego dnia. Każda klasa przygotowała "kodeks życzliwości", którego zapisy będą przestrzegane każdego dnia. Dzieci układały hasła, rymowanki, wierszyki dotyczące życzliwości, empatii, dobrego wychowania, kulturalnego zachowania. Kolorem dominującym tego dnia w szkole jest kolor żółty - symbol "Dnia życzliwości". Funkcjonowała też "Poczta życzliwości" - do skrzynki można było wrzucić list z miłymi słowami dla wybranej osoby. Podczas przerw panowała życzliwa i wesoła atmosfera z muzyką i tańcem. W każdej klasie wybierano najżyczliwszego ucznia. Tytuły najżyczliwszych w klasach IV - VIII zdobyli: 4a - Jakub Kajdaszuk, 4b - Dawid Bączek, 5a - Lena Mikołajczyk, 5b - Szymon Malawski, 6a - Julia Smagała, 6b - Agnieszka Redmer, 7a - Amelia Kownacka, 7b - Maciej Klang, 8a - Ida Słomska, 8b - Alicja Stachurska, 8c - Wiktoria Jankiewicz. Organizatorem "Dnia życzliwości i pozdrowień" był Samorząd Uczniowski, którego opiekunem jest p. Ewa Lemańczyk. Warto wspomnieć, że podczas przerw serwowano muzykę na czele z popularną ,,Belgijką'', którą przygotował p. Łukasz Rosiak.

Data dodania: 2021-11-22 12:53:00
Data edycji: 2021-11-27 20:18:55