Harmonogram wypożyczeń darmowych podręczników

Szkolna biblioteka już teraz przypomina księgarnię. A ma to przyczynę w kilku tysiącach darmowych podręczników, które już od 13 sierpnia opracowują szkolni bibliotekarze dla uczniów ,,dziewiątki’’. Wszystkie podręczniki zanim trafią do rąk uczniów, muszą zostać opracowane i wpisane do ewidencji księgozbioru biblioteki szkolnej. Każdą książkę z osobna trzeba opieczętować, nanieść numer inwentarzowy, a następnie wpisać do inwentarza biblioteki oraz do katalogu. Nie jest to lekka praca.

Podręczniki szkolne dotowane przez MEN należą do zbioru biblioteki. Uczniowie, którzy zakończą z nimi pracę muszą zostawić je szkole. Ministerstwo przewidziało, że książki wystarczą na 3 lata użytkowania. Następnie nasza szkoła dostanie kolejną dotację na nowe podręczniki. I ponownie trzeba będzie je opracowywać.

Uczniowie otrzymają podręczniki wg. ustalonego harmonogramu wypożyczeń. Podręczniki odbierają wychowawcy klas z uczniami. Oto dni wypożyczeń: Wtorek (04.09) – klasy 1, Środa (05.09) – klasy 3, Czwartek (06.09) – klasy 4, Piątek (07.09) – klasy 6, Poniedziałek (10.09) – klasy 7, Wtorek (11.09) – klasy 8. Klasy 2 oraz 5, otrzymają podręczniki po ich opracowaniu.

Data dodania: 2018-08-31 15:59:48
Data edycji: 2018-08-31 16:09:58