Deklaracja dostępności
Reset
Reset

I Szkolne Mistrzostwa w szachach

Dnia 6 kwietnia w Sali nr 23 w naszej szkole odbyły się szkolne mistrzostwa szachowe dla uczniów z klas IV-VIII. Turniej ten został zorganizowany przez p. Mirosława Cieślika, nauczyciela wychowania fizycznego. Zainteresowanie turniejem było bardzo duże, do udziału zgłosiło się 14 uczniów z naszej szkoły. Turniej odbywał się na zasadzie szybkich 5-cio minutowych partii systemem ,,każdy z każdym’’. Nasi szachiści wykazali się wielkim skupieniem i znajomością zasad szachowych. Zmagania trwały od godziny 10:00 do 12:30.

W I Mistrzostwach Szkoły w szachach zwyciężył Franciszek Mattern. Drugą lokatę zajął Michał Matuszak, a na najniższym stopniu podium stanął Oskar Pufal. Oto dalsza kolejność miejsc uczestników: Miejsce czwarte – Wojciech Urban, miejsce piąte – Nadia Bezdziecka, miejsce szóste – Alan Lenkiewicz, miejsce siódme – Kamil Łaski, miejsce ósme – Amelia Klinkosz , lokata dziewiąta – Michał Oreschin, dziesiąte miejsce – Gabriel Paluch, jedenaste miejsce – Konrad Niedlich, dwunasta pozycja – Daria Balicka, trzynasta lokata – Michał Kozicki, a czternasta – Antoni Radtke.

Uczestnicy mistrzostw otrzymali od dyrektora szkoły p. Pawła Guzow nagrody rzeczowe, słodycze, dyplomy, a pierwsza trójka dodatkowo bon kwotowy na zakupy do sklepu Martes Sport.

Data dodania: 2023-04-13 11:26:07
Data edycji: 2023-04-17 11:20:02