II lokata SP 9 w powiatowym etapie TBRD

Uczniowie naszej szkoły zajęli II lokatę w powiatowym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Rywalizacja ta odbyła się we wtorek w Nowym Stawie.Organizacją turnieju z udziałem reprezentantów szkół z powiatu malborskiego zajął się Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowym Stawie oraz Komenda Powiatowa Policji w Malborku. W grupie starszej – powyżej 12 lat – rywalizowało sześć trzyosobowych zespołów w tym nasi reprezentanci. Pierwszym etapem było rozwiązanie testu sprawdzającego wiedzę z przepisów dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Później zostały sprawdzone umiejętności uczniów w jeździe rowerem po torze przeszkód. A na ostateczną ocenę miała wpływ też wiedza uczniów z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej. Biorąc pod uwagę wyniki indywidualne członków poszczególnych zespołów szkolnych, w grupie starszej najwięcej punktów zdobyła Iga Kratewicz z naszej ,,dziewiątki''. Uczniami opiekowali się panowie: Mirosław Cieślik i Andrzej Pokora.

Link -

Data dodania: 2023-05-09 18:58:06