II lokata w ,,Konkursie Wiedzy o Londynie’’ i IV miejsce w pow. Konkursie J.Angielskiego

Dnia 10 maja odbył się w Szkole Podstawowej nr 5, pierwszy, konkurs wiedzy o angielskim Londynie, przygotowany przez nauczycielki języka angielskiego. Udział w nim wzięły malborskie placówki oświatowe. Naszą szkołę reprezentowali : Wiktoria Wajs ( 6b), Adrianna Grzybek ( 6b), Konrad Janusz ( 7a ). Opiekunami drużyny ,,dziewiątki’’ były nauczycielki języka angielskiego p. Grażyna Szymula i Nina Bobko. Aby dostać się do tego konkursu, nasi reprezentanci musieli najpierw pokonać rywali na etapie szkolnym. Podczas konkursu w ,,piątce’’ nasi reprezentanci odpowiadali na pytania, który odbywał się w formie testu, a pytania dotyczyły różnych miejsc w Londynie. Konkurs nie należał do łatwych, jednak reprezentanci ,,dziewiątki’’ wykazali się znakomitą wiedzą zajmując ostatecznie po podsumowaniu punktacji II miejsce. Gratulujemy serdecznie!

To nie koniec startów naszych specjalistów  - ,,anglistów’’, gdyż w dniu 19 maja odbył się II Międzypowiatowy Konkurs J. Angielskiego w SP nr 2 w Nowym Stawie. Nasi reprezentanci: Roksana Binerat (6a), Adrianna Kratewicz (4b) i Jakub Okulus (4b), których opiekunami były p. Agnieszka Zadrejkowska i Grażyna Szymula – zajęli miejsce tuż za podium. Lokata czwarta, jest bardzo dobrym osiągnięciem, z tego względu, iż w konkursie tym po raz pierwszy startowali czwartoklasiści. Dziękujemy uczniom i ich nauczycielom za udziały w konkursie. Wszyscy byliście wspaniali!

Data dodania: 2018-05-21 14:28:44
Data edycji: 2018-05-21 14:34:39