III Malborski Festiwal Zdrowia – I miejsce !

Już po raz trzeci wzięliśmy udział w Malborskim Festiwalu Zdrowia. Odbywa się od trzech lat w ramach programu "Trzymaj formę", który nasza szkołą realizuje od wielu lat. W festiwalu uczestniczyło 8 malborskich szkół. Odbył się on 5 grudnia w SP nr 5. Dziesięć osób z klas V - VIII pod okiem p. Ewy Lemańczyk, szkolnego koordynatora ds. promocji zdrowia, reprezentowało naszą szkołę w 4 konkurencjach. A były to: 1. "Żyjmy zdrowo na sportowo"- pokaz ćwiczeń kształtujących sylwetkę i postawę ciała. 2. "Jedz owoce i jarzyny, w nich mieszkają witaminy" - konkurs plastyczny 3. Konkurs wiedzy na temat pierwszej pomocy 4. Konkurs kulinarny na zdrową sałatkę. Nasi uczniowie pełni emocji przystąpili do zadań. Bardzo się wspierali i trzymali za siebie kciuki. Najmłodsze uczestniczki prezentujące gimnastykę okazały się najlepsze w swojej konkurencji. Pozostali uczestnicy radzili sobie nie gorzej i godnie reprezentowali naszą "dziewiątkę". Na wyróżnienie zasłużyli Maks i Marcel - nasi mistrzowie sałatki - uzyskali oni szczególną pochwałę od komisji konkursowej za ubiór, nakrycia głowy, co bardzo ważne w pracy w kuchni oraz, co bardzo cieszy, świetne przygotowanie prezentacji sałatki i wysoką kulturę. Na końcową ocenę składały się oceny wszystkich konkurencji. Po podsumowaniu okazało się, że zajęliśmy pierwsze miejsce. Z radością odebraliśmy dyplom, medale oraz nagrody dla szkoły i nagrody indywidualne. Podczas festiwalu odbył się także pokaz udzielania pierwszej pomocy na fantomie. Chętni mogli poćwiczyć swoje umiejętności pod czujnym okiem strażaka. Uczniowie SP 5 przygotowali pokaz zumby, a przedstawiciel malborskiej policji przypomniał o bezpieczeństwie. Ale chyba największą popularnością cieszyły się trampoliny. Był to bardzo udany dzień.

Data dodania: 2018-12-06 19:39:48
Data edycji: 2018-12-06 19:52:35