,,Jak nie czytam, jak czytam’’ – akcja biblioteczna

Dnia 08.06.2018r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Malborku miało miejsce dość niezwykłe wydarzenie. Po raz pierwszy wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji ,, Jak nie czytam, jak czytam’’. Tego dnia, uczniowie, nauczyciele i personel szkoły spotkał się o godz. 10.00 w różnych częściach szkoły – (na korytarzu szkoły, holu, wielofunkcyjnym boisku), aby wziąć udział w ogólnopolskiej akcji masowego czytania proponowanej przez redakcję ogólnopolskiego miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. I jedni drudzy czytali w swoim własnym tempie, raczej ciszej, niż głośniej, ale za to wesoło. Właściwie to na dobry początek ustanowiliśmy szkolny (pierwszy) rekord w masowym czytaniu książek. Każdy dobrowolny uczestnik przyniósł w ten dzień własną książkę, część uczestników po kilka sztuk - gdyż lubią więcej niż jedna pozycja. Ponad 150 uczestników pokazało nieczytającym uczniom, że czytanie to jednak powszechne zjawisko wśród ich rówieśników. I jednak warto czytac. Tego dnia najliczniej reprezentowane w masowym czytaniu byli uczniowie z klas: IVd, Vb, Ia, III b, IIb, IIa, IIId, klasa ,,0'' .Tak więc, można też rzec, iż w młodszych istnieje spora nadzieja. Kulminacyjnym punktem było wykonanie z uformowanych stojących ,,gęsiego’’ czytelników - dużej literki ,,K’’ – jak książka. Szkolni bibliotekarze dziękują wszystkim chętnym za udział. Zapraszamy na kolejną edycję! Mamy nadzieję, że zainicjujemy już niebawem modę na czytanie.

Data dodania: 2018-06-09 18:01:39
Data edycji: 2018-06-15 20:33:23