Kl. VI b na wystawie „Nigra crux mala crux.”

W dn. 16.11.23 klasa VI B, z wychowawczynią p. Ewą Lemańczyk, zwiedziła zamkową wystawę pt. „Nigra crux mala crux. Czarna i biała legenda zakonu krzyżackiego” . Wystawa ta ukazała polskie mity i przesądy związane z ,,Krzyżakami’’ i ich dziejami. Narracja „Nigra crux mala crux’’ ukazuje wystawę Zakonu w średniowieczu, chociaż główny aspekt ekspozycji dotyczy II połowy XIX i XX wieku. Na pewno tego dnia ogromne wrażenie zrobiła na uczniach ekspozycja wyjątkowego obrazu umieszczonego w zamkowym Wielkim Refektarzu: „Bitwa pod Grunwaldem”, który to trafił na zamek z ukraińskiego Lwowa. Wiele z eksponatów po raz pierwszy pokazywanych jest w Malborku i je to właśnie mieli szansę zobaczyć szóstoklasiści.

Data dodania: 2023-11-17 10:04:35
Data edycji: 2023-11-20 13:58:20