Klasa IV B czyta młodszym uczniom -Pimpusia Sadełko

Dinozaury nie czytały i wyginęły … Przypadek…? ,,Kto czyta książki, żyje podwójnie’’ -  Umberto Eco

Czytanie jest nie tylko ćwiczeniem umiejętności językowych i intelektualnych, jest też sposobem na budowanie wrażliwości. 23 maj minęło 180 lat od urodzin Marii Konopnickiej ( Rok Konopnickiej ) – autorki ,,Roty’’ i wielu innych dzieł dla dzieci. Z tej okazji uczniowie klasy IV B czytali swoim młodszym koleżankom i kolegom fragmenty utworu ,, Szkolne przygody Pimpusia Sadełko’’. Szkolne przygody Pimpusia Sadełko" to historia małego kotka oddanego na nauki do kociej szkoły. Ta swoista podróż w czasie to odkrywanie bogactwa języka polskiego. Delektowanie się pięknem słowa. Jak powiedziała Wisława Szymborska: ,,Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jakby sobie ludzkość wymyśliła’’. Dlatego warto wychowywać dzieci na czytelników, czytając im 20 minut dziennie. Codziennie. Czwartoklasistom to się spodobało i przygotowują nową niespodziankę czytelniczą. Akcję przygotowała nauczycielka p. Janina Łańko i biblioteka szkolna.

Data dodania: 2022-06-07 10:57:07
Data edycji: 2022-06-07 11:01:10