Klasa IV B na Zamku w ramach ,,Darmowego listopada...''

W ramach akcji "Darmowy listopad w rezydencjach królewskich" klasa 4b z wychowawczynią p. Ewą Lemańczyk wybrała się na wycieczkę do Muzeum Zamkowego. W trakcie czterogodzinnej wycieczki uczniowie zwiedzili tereny zamkowe oraz zamkowe pomieszczenia, w których znajdują się interesujące wystawy np. bursztynu, militariów, zamkową kuchnię i dormitoria z wystawą poświęconą czasom polskim na malborskim zamku. Wysłuchali ciekawych opowieści o dawnych mieszkańcach zamku w czasach krzyżackich i czasach polskich, kiedy to zamek był rezydencją królewską. Poznali też zamkowe legendy. Mimo zimna czas na zamku upłynął nam bardzo szybko i w miłej atmosferze. Takie wspólne wyjścia sprzyjają integracji klasy.

Data dodania: 2021-11-17 19:16:58
Data edycji: 2021-11-17 19:19:24