Klasa VIII A w Muzeum II Wojny Światowej

Dnia 21 listopada b.r. klasa VIII A z wychowawczynią p. M.Kratewicz, wzięła udział w wycieczce do gdańskiego Muzeum II Wojny Światowej. Celem wycieczki było pogłębienie przez uczniów wiedzy historycznej na temat II wojny światowej oraz czczenie pamięci o bohaterach i ofiarach tej wojny. Spore wrażenie na uczniach zrobił budynek muzeum, który mieści się 14 metrów pod ziemią, i który został podzielony na trzy części ukazujące: przyszłość, teraźniejszość oraz przeszłość. Nasza młodzież, pod okiem miejscowego przewodnika zwiedziła wszystkie wystawy i wysłuchała wielu opowieści o tamtym tragicznym czasie. Na wystawie głównej pokazano niemal 3 tys. eksponatów, ale nie zabrakło tam również nowoczesnych stanowisk multimedialnych, których jest około 260. Za ich pomocą można przeglądać archiwalne fotografie i filmy, obejrzeć relacje świadków tamtych wydarzeń i zapoznać się z interaktywnymi mapami prezentującymi bitwy tej wojny czy zmiany granic państw w czasie II wojny światowej. Wizyta w muzeum była ogromnym przeżyciem, ponieważ uświadomiła wszystkim, że wojna to ogrom zniszczeń i cierpienia każdego człowieka.

Data dodania: 2023-11-22 07:47:53
Data edycji: 2023-11-22 08:07:42