Kolejny wygrany mecz matematyczny uczniów „dziewiątki”

W czwartek, 7 lutego 2019 r. w ramach IV edycji Pomorskich Meczy Matematycznych organizowanych przez Instytut Matematyki Uniwersytetu Gdańskiego odbył się pierwszy mecz rozgrywek pucharowych. W 1/8 rundy pucharowej z uczniami z naszej szkoły rywalizowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Tczewie. Mecz zakończył się zwycięstwem „dziewiątki” wynikiem 29 : 25. Kolejny mecz czeka uczniów SP 9 Malbork 8 marca 2019 r. i będzie to ¼ rozgrywek rundy pucharowej. Mecze matematyczne to forma zawodów matematycznych, w których biorą udział 10-osobowe zespoły uczniów. Podczas rozgrywki zawodnicy wspólnie rozwiązują w ciągu godziny zestaw 10 zadań, przygotowywanych przez wykładowców Uniwersytetu Gdańskiego, a następnie w ciągu kolejnej godziny drużyny „wywołują” się do odpowiedzi, która polega na podaniu rozwiązania zadania i prezentacji sposobu jego rozwiązania. Za każde prawidłowo rozwiązane zadanie wraz z pełnym rozumowaniem matematycznym drużyna może otrzymać maksymalnie 10 punktów, ale zawodnicy mogą również zadania odbijać i przejmować swoje rozwiązania i punkty. Mecz kończy się, kiedy drużyny rozwiążą po 4 zadania. Przy czym zwycięstwo w meczu zależy nie tylko od wiedzy matematycznej, ale również od przyjętej strategii rozgrywki. Malborska „dziewiątka” znalazła się obecnie wśród 8 najlepszych drużyn szkół podstawowych naszego województwa, Wygraliśmy fazę grupową, a teraz również pierwszy mecz z rundy pucharowej. W tegorocznej, IV edycji PMM brało udział prawie 50 szkół podstawowych z województwa pomorskiego. Jesteśmy jedyną szkołą podstawową z Malborka, która od początku startuje w tych rozgrywkach i po raz drugi znaleźliśmy się w ćwierćfinałach wojewódzkich, co jest dużym sukcesem. Trzymamy kciuki za naszych uczniów – Andrzeja Dąbrowskiego, Gabrysię i Martynę Bąk, Roksanę Binerat, Marcela Neubauera, Jasia Piekarskiego, Julkę Tetkowską, Amelkę Łaszewską , Magdę Krzemianowską i Stasia Siuciaka Drużynie i ich opiekunowi – pani Bożenie Wereszczyńskiej serdecznie gratulujemy i życzymy dotarcia do finału !

Data dodania: 2019-02-07 21:52:32
Data edycji: 2019-02-11 17:45:34