Konkurs Pieśni Patriotycznej klas IV-VIII

Pieśni patriotyczne są zapisem losów Polaków na przestrzeni wielu wieków i stanowią ważną część dziedzictwa naszego narodu. Zawsze były manifestacją naszej tożsamości narodowej. Takie spotkania jakie odbyło się dzisiaj w szkole miało przypominać o przywiązaniu do własnej Ojczyzny. Dlatego w dniu 10 listopada odbył się w naszej szkole Konkurs Pieśni Patriotycznych dla uczniów klas IV –VIII. Spotkaliśmy się rano na holu głównym szkoły aby cieszyć się niepodległością i świętować rocznicę 1918 roku oraz z zaangażowaniem odśpiewać Hymn Narodowy. W roli konferansjerów wcieliły się uczennice – Patrycja Pyrzyńska i Wiktoria Szymańska z klasy VIII B. Konkurs przygotował n-l muzyki p. Łukasz Rosiak, (odpowiadał, też za akompaniament ) z p. Moniką Tyborską. Za część medialno-scenograficzną odpowiadał p. Adam Liszewski. Jako pierwsza zaprezentowała się klasa VII B, która przygotowała utwór „11 listopada’’. Następnie klasę VIII B ,, Miejcie nadzieję’’. Później zaprezentowała się klasa VI B - i zaśpiewała piosenkę „Pałacyk Michla”. Po nich usłyszeliśmy „Pierwszą Kadrową”, w wykonaniu klasy VI A ,a chwilkę potem klasę VA z pieśnią ,,Piechota’’. Po krótkiej przerwie zaprezentowały się klasy VIII C z pieśnią -,,Serce’’, ,,IV B - ,,Kadrowa’’, oraz VIII A z utworem ,,Pałacyk Michla’’, oraz klasa IVA z wykonaniem pieśni ,,Przybyli ułani’’. Jednym z ostatnich akcentów był występ klasy VII A ,,Rota’’. Na koniec wystąpiła klasa V B przygotowała również pieśń ,,Przybyli ułani’’. Miłym urozmaiceniem uroczystości był występ nauczycieli z piosenką pt. ,,My pierwsza Brygada’’. Komisja konkursowa w składzie: p. Andrzej Pokora, p. Małgosia Jelinek oraz p. Grażyna Długokęcka, miała niełatwy orzech do zgryzienia, poziom artystyczny był wysoki, niemniej po podliczeniu punktacji ogłosiła wyniki. I tak I miejsce w konkursie zajęła klasa V A – uzyskując maksymalną ilość punktów (60 pkt.), kolejne zaszczytne miejsce zajęła klasa VIII B, która uległa tylko jednym punktem, a na najniższym stopniu podium sklasyfikowano klasę VI B z 55 punktami. Wszystkie klasy otrzymały piękne pamiątkowe dyplomy a laureci także słodycze. Warto nadmienić, że praktycznie każdy uczeń był ubrany galowo, odświętnie, często z kotylionem. Zwycięzcom konkursu gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział.

…Potem nadszedł 11 listopada 1918 roku i ponad 100 lat temu odzyskaliśmy wolność i niepodległość.

Linki:

Data dodania: 2021-11-10 13:11:59