Konkurs Symbole Narodowe dla klas IV

W dniu 12 listopada w szkolnych murach ,,dziewiątki'' odbył się konkurs historyczny „Polskie Symbole Narodowe” dla klas IV. Turniej zaczął się od odśpiewania Hymnu Narodowego. Natomiast zagadnienia konkursowe dotyczyły historii Legionów, hymnu państwowego, godła, flagi oraz postaci związanych z odzyskaniem Niepodległości w listopadzie 1918 roku. W rywalizacji pomiędzy klasami A i B wzięli udział najlepsi czwartoklasiści, którzy wygrali klasowe eliminacje przygotowane przez panią Agnieszkę Chlebowicz. Z każdej klasy wytypowano do udziału po trzech reprezentantów, którzy mieli za zadanie m.in.- ułożyć historyczne puzzle z hymnem czy rozwiązać krzyżówkę ,,Niepodległościową''. Nasi uczniowie udzielali nad wyraz dojrzałych i mądrych odpowiedzi, więc jury konkursowe: pani Lidia Murawska i pan Adam Liszewski, musiało skrupulatnie liczyć punkty. Samo współzawodnictwo między konkursowiczami było do końca zmagań bardzo wyrównane. Jednakże po zsumowaniu wyników, okazało się , że o 0,5 punkta zwyciężyła drużyna z klasy IV A ( Cezary Bączkowski, Michał Matuszak, Kinga Małek ), wyprzedzając reprezentantów z klasy IV B ( Jan Redmer, Lena Gut, Aleksander Stachurski ). Ukoronowaniem konkursu był występ szkolnej grupy muzycznej "Canto", z akompaniamentem pana Łukasza Rosiak, którzy zaśpiewali dla wszystkich zgromadzonych uczniów utwór pt. "Pierwsza Kadrowa" . Celem zmagań konkursowych była popularyzacja i poszerzanie wiedzy na temat historii polskich symboli narodowych wraz z kształtowaniem postawy patriotyzmu i poczucia jedności narodowej.

Data dodania: 2019-11-12 14:49:54
Data edycji: 2019-11-13 15:00:13