Maraton czytania z okazji Dnia Kotka w bibliotece

W ramach święta wszystkich kotków, czyli ,,Dnia Kota’’ w bibliotece szkolnej odbył się W czwartek przygotowany przez nauczyciela p.Adama Liszewskiego i p.Janinę Łańko maraton czytania książek o kotach. Uczestnicy zabawy literackiej z klas V-VII zaprezentowali innym wybrane fragmenty książek z kotkami w roli głównej. Wszystkie czytane książki miały z sobą wiele wspólnego, chociaż różniły się od siebie wszystkim – autorem, przygodami, okładką itp. Ale jednak doskonale ukazywały naturę kotów, ich upodobania i przyzwyczajenia. Zdecydowanie je polecamy wszystkim kociarzom, skrytym miłośnikom kotów i tym, którzy chcą zaopiekować się jakimś kotkiem. Po wysłuchaniu opowiadań szkolni czytelnicy odpowiadali na pytania związane z książką i mieli możliwość swobodnego wypowiedzenia się. Na zakończenie spotkania odbył się też quiz wiedzy o kotach. Spotkanie w szkolnej czytelni upłynęło w miłej, wesołej atmosferze. Jednak najważniejszy był bezpośredni kontakt dziecka z książką.

Data dodania: 2019-02-08 10:56:44
Data edycji: 2019-02-08 10:57:56