Młodzieżowa Rada Miasta z Leną i Łucją

W naszym mieście od 2003 roku działa Młodzieżowa Rada Miasta. Zdobycie mandatu młodzieżowego radnego jest bardzo prestiżowym wyróżnieniem i stwarza możliwości rozwoju dla młodego człowieka, poznania zasad funkcjonowania samorządu i możliwość współdecydowania o ważnych sprawach dotyczących wspólnoty samorządowej. Młodzieżowa Rada jest organem konsultacyjno – doradczym, a zarazem reprezentacją malborskiej młodzieży. Dzięki nie j młodzi ludzie tuż po wkroczeniu w dorosłość mogą czynnie uczestniczyć w życiu miasta i inicjować działania takie jak: imprezy kulturalne, sportowe, proekologiczne czy społecznościowe. Kadencja Młodzieżowej Rady trwa 2 lata, a jej zasady działania i struktura wzorowane są na funkcjonowaniu gmin. W Młodzieżowej Radzie Miasta mogą zasiadać uczniowie malborskich szkół. Przedstawicielkami naszej szkoły do MRM Malborka zostały Łucja Czapp i Lena Niedźwiecka z klasy 8B.

Gratulujemy oraz życzymy wielu sukcesów w działaniach na rzecz naszego miasta.

Data dodania: 2021-10-05 21:07:34
Data edycji: 2021-10-05 21:22:13