Mobilne pasowanie na czytelnika pierwszoklasistów

W dniach 9-10 czerwca w naszej szkole odbyło się nietypowe pasowanie uczniów klasy 1 a (wych. p. Joanna Szczerbińska ) i klasy 1 b ( wych. p. Magdalena Pawłowska) na czytelników biblioteki ,,dziewiątki’’. Nietypowe, gdyż w obecnych warunkach reżimu sanitarnego było ono skromne oraz rozłożone w czasie II semestru. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz ciągłego rozwijania umiejętności czytania. Nasi mali uczniowie – czytelnicy, już wcześniej dowiedzieli się jak należy dbać o książki. Podczas spotkania z bibliotekarzem p. Adamem Liszewskim, uczniowie zapoznali się z wyposażeniem biblioteki, regulaminem i zrozumieli także, różnice pomiędzy kartą czytelnika, a kartą książki. Następnie dokonano pasowania każdego z najmłodszych czytelników – najstarszą książką znajdującą się w szkolnej bibliotece. Uczniowie dostali także, pamiątkowe dyplomy czytelnika oraz książeczki.

Życzymy im wielu radości płynących z czytelniczej przygody i udanych wakacji z książką.

Data dodania: 2021-06-10 20:43:22
Data edycji: 2021-06-11 11:09:14