Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Narodowe Czytanie w SP 9

Narodowe Czytanie w SP 9

Szkoła Podstawowa nr 9, tradycyjnie przyłączyła się do akcji ,, Narodowego Czytania’’- dzieł romantycznych Adama Mickiewicza. Na holu głównym szkoły, przy bibliotece uczniowie z klas ósmych czytali fragmenty utworu – ,,Świtezianka’’. Do akcji włączyły się też inne klasy, które czytały pozostałe fragmenty ,,Ballad i Romansów’’ np. ,,Pani Twardowska’’ , ,,To Lubię’’, ,,Powrót Taty’’- naszego wielkiego wieszcza. Po raz kolejny wspólne czytanie dało uczniom wiele przyjemności i mamy nadzieję, że zachęciło ich do sięgania po najważniejsze dzieła literatury polskiej. Część uczniów przygotowała, także rekwizyty, czy przebrania, które miały nawiązywać do epoki XIX stulecia.

Całe wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 8:00 i trwało do godziny 12:45 w różnych częściach szkoły. W czytaniu dzieł Adama Mickiewicza, które wyznaczały zarazem początek polskiego romantyzmu, zaangażowali się nauczyciele języka polskiego- p.Janina Łańko, p.Monika Pozorska, Anna Jagodzińska-nl wspomagający i bibliotekarz szkolny - p.Adam Liszewski.

– Naszym celem było, aby nasi uczniowie jak najpełniej mogli zgłębić esencję czytanych przez nich treści. Teksty dzieł zostały przeczytane z podziałem na role. W ten sposób nasza ,,dziewiątka’’ dołączyła do wielkiej liczby miejscowości, które podjęły się uczestnictwa w tegorocznym,, Narodowym Czytaniu’’.

Warto pamiętać, że Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza.

 

https://82-200.pl/6738,Narodowe-Czytanie-Ballad-w-SP-9.html

 

Data dodania: 2022-09-09 10:25:53
Data edycji: 2022-09-09 17:04:43
Ilość wyświetleń: 219

Materiały dla uczniów

przydatne informacje
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

"Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż.”

Janusz Korczak
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej