Narodowe Czytanie z ,,Balladyną''

Zgodnie z kilkuletnią tradycją odbyło się w naszej szkole ,,Narodowe Czytanie’’. W tym roku czytaliśmy ,,Balladynę’’ Juliusza Słowackiego. Czas pandemii koronowirusa sprawił, że czytano ją w klasach i przy bibliotece. Wybrano scenę I,II i III, w której są elementy realistyczne i fantastyczne, a tragedia łączy się z komedią. W rolę Goplany, Skierki, Chochlika, Kirkora, Grabca, Pustelnika, Sługi, Aliny, Balladyny wcielili się uczniowie klas siódmych i ósmej. Narodowe czytanie odbyło się także prywatnie, w gronie rodzinnym w domach niektórych uczniów. W sumie bawiono się dobrze, a uczniowska interpretacja w niczym nie ustępowała profesjonalnej grze aktorskiej. Akcję przygotowała p. Janina Łańko ze szkolną biblioteką.

Data dodania: 2020-09-10 11:09:42
Data edycji: 2020-09-10 11:13:11