Nasi ,,Nobliści’’ z literatury – biblioteczny konkurs czytelniczy

W październiku 2019 roku literacką nagrodę Nobla, otrzymała polska pisarka Olga Tokarczuk. Tak wielkie wydarzenie dla naszej kultury i historii literatury nie mogło pozostać bez echa, także w naszej szkole. Tym bardziej, że dnia 29 stycznia Olga Tokarczuk obchodzi urodziny. Z tej to okazji, wczoraj odbył się w bibliotece, konkurs poświęcony polskim noblistom ( H.Sienkiewicz, Wł. Reymont, W. Szymborska, Cz. Miłosz, O.Tokarczuk ) w dziedzinie literatury. Współorganizatorką konkursu przeprowadzonego przez bibliotekarzy – p.Adama Liszewskiego i p.Lidię Murawską, była nauczycielka j.polskiego, p.Janina Łańko. Sam konkurs podzielono na kategorie dla klas V-VI oraz VII-VIII. Celem konkursu była przede wszystkim promocja czytelnictwa, a także upowszechnienie wiedzy dotyczącej polskich noblistów z literatury oraz zapoznanie uczestników konkursu z sylwetką polskich noblistów. W konkursie otwartym wzięło udział kilkunastu uczestników, którzy za zadanie mieli rozwiązać test wiedzy o twórczości polskich noblistów (część literacka ), układankę puzzle z postaciami ( m.in. H.Sienkiewicz, W.Szymborska, O.Tokarczuk ) i odpowiedzieć na wylosowane pytania. Uczestnicy konkursu wykazali się doskonałą wiedzą  dotyczącą utworów naszych znakomitych twórców.

Oto nazwiska zwycięzców w obu kategoriach: Zuzanna Koziura, Magdalena Krzemianowska ( kl.VII-VIII ) Julia Gwiazdowska ( V-VI). Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, a nagrodzonym gratulujemy znajomości treści utworów i talentu. Warto nadmienić, że śliczny plakat reklamujący ,,noblistów’’ wykonała Zuzia Koziura.

Data dodania: 2020-01-30 11:04:11
Data edycji: 2020-01-30 12:59:17