O historii książki w zamkowym ,,Karwanie’’

W dniu 2 marca uczniowie klasy IV d wraz z nauczycielką j.polskiego panią Joanną Sawczuk i wychowawczynią Magdaleną Pawłowską, wzięli udział w lekcji bibliotecznej w ,,Karwanie’’. Tematyką zajęć była historia książki. Dzieci miały niepowtarzalną okazję kontaktu z najcenniejszymi zbiorami biblioteki. Zapoznały się ze średniowiecznymi rękopisami i starodrukami oraz z procesem powstawania ksiąg, dowiedziały się jak przygotowywano drewniane oprawy i bogate zdobienia. Obejrzały najstarszy rękopis z połowy XV wieku oraz Biblię z XVI stulecia. Uczniowie poznali wiele nowych słów związanych z tworzeniem ksiąg i piśmiennictwem. Na koniec spotkania dzieci rozwiązywały krzyżówkę, tym samym ,,zdając’’ celująco egzamin z wiedzy zdobytej w trakcie zajęć.

Data dodania: 2018-03-06 09:38:45
Data edycji: 2018-03-06 09:42:05