O Orle, który myślał, że jest kogutem-spektakl i zajęcia w MBP klasy II B

W dniu 18 X, klasa II B, z wychowawczynią p.Magdą Pawłowską, uczestniczyła w zajęciach odbywających się w Miejskiej Bibliotece Pedagogicznej. Tematem warsztatów było obejrzenie papierowego spektaklu teatralnego – tradycyjnej indiańskiej legendy Kiruishibai, ,,O Orle, który myślał, że jest kogutem’’. Stara indiańska legenda opowiada o jajku orła, które znalazło się w kurniku. Nikt go jednak nie zauważył i pisklę orła, mimo odmiennego wyglądu, zostało wychowane na koguta. Aż pewnego dnia ten, orzeł-kogut zobaczył na niebie szybującego tajemniczego ptaka. Serce zabiło mu szybciej i sam zapragnął wzbić się w powietrze. Matka kura wyjaśniła mu jednak, że jego życie to twarde stąpanie po ziemi, a nie bujanie w obłokach. Jego obowiązki to opieka nad innymi kurami i całym podwórkiem…tak to wyglądało w przedstawieniu. Bajka ta pozwala wybrać jedno z dwóch zakończeń. A dzieci pozostawić w przekonaniu, że należy marzyć i spełniać swoje pragnienia. Na koniec zajęć dzieci z klasy II B, mogły złożyć origami z indiańskim kurczaczkiem. To były ciekawe i pouczające zajęcia warsztatowe.

Data dodania: 2021-10-19 16:42:14
Data edycji: 2021-10-19 17:15:27