Obchody Światowego Dnia Ziemi w ,,dziewiątce''

W ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi odbyły się konkursy dla uczniów klas 4-7. Celem konkursów było zachęcenie uczniów do promowania konkretnych działań i rozwiązań w codziennym życiu, aby zapobiegać degradacji środowiska poprzez dbanie o stan czystości powietrza, ograniczenie zużycia wody, energii elektrycznej czy ilości wytwarzanych odpadów, a w konsekwencji zapobiegać zmianom klimatu. Klasy 4 i 5 brały udział w konkursie plastycznym pod hasłem: "Każdy może dbać o czyste powietrze". Nagrodzone prace wykonali: Daria Balicka (4a), Iga Kratewicz (4a) i Bartek Barnaś (5a). Klasy 6 i 7 miały przygotować prezentację multimedialną ukazująca zagrożenia dla klimatu oraz sposoby dbania o czystość powietrza poprzez nasze codzienne działania. Nagrodzone prezentacje wykonały uczennice kl. 7b Alicja Stachurska, Łucja Czapp i Adrianna Kratewicz.

Gratulujemy!

Data dodania: 2021-04-29 09:50:08