„Obowiązkowo Zdrowo Ekologicznie”- nasi przedstawiciele na sejmiku w Technikum nr 3

W czwartek 16 listopada br. w Technikum nr 3 w Malborku odbył się Międzyszkolny Sejmik Ekologiczny „Obowiązkowo Zdrowo Ekologicznie”. Był to projekt realizowany w ramach Malborskiego Budżetu Obywatelskiego „Junior” 2023 ( MBOJ). W sali konferencyjnej „Przy Orliku” spotkały się reprezentacje malborskich szkół podstawowych w tym i nasza ,,dziewiątkowa’’ ekipa – Iga Kratewicz, Marcel Gajek i Lena Mikołajczyk, pod opieką p. Bożeny Rażewskiej.

Głównym celem wydarzenia było zwrócenie uwagi młodych ludzi, na zagadnienia związane z energetyką odnawialną, stanem czystości naszego środowiska i zdrowym stylem życia, a przede wszystkim prawidłowym żywieniem. Uczestnicy zapoznali się z prezentacją multimedialną dotyczącą tematyki wydarzenia, sprawdzili swoją wiedzę w krótkim teście teoretycznym, a następnie wykonywali zespołowo makiety na temat wykorzystania Odnawialnych Źródeł Energii (OZE). Po tych wszystkich zadaniach i wrażeniach smakowych, przyszedł czas na ogłoszenie wyników konkursów i wręczenie nagród oraz pamiątkowych statuetek dla wszystkich drużyn i ich opiekunów. Warto nadmienić, że w konkursie fotograficznym Marcel Gajek zajął III lokatę. Gratulujemy!

[zdj. Tech. nr 3]

Data dodania: 2023-11-17 11:59:56