”Od gospodarki rabunkowej do gospodarki o obiegu zamkniętym” - prelekcja dla uczniów szkoły

W dniu 13.09.2018 r. w naszej szkole odbyła się prelekcja pt. ”Od gospodarki rabunkowej do gospodarki o obiegu zamkniętym” w ramach kampanii edukacyjnej miasta Malborka. Uczniowie wszystkich klas wzięli udział w wykładzie prelegenta na temat segregowania i wykorzystania ponownego śmieci. Nie ma wątpliwości, że korzyści wynikające z segregacji odpadów i recyklingu są ogromne. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali jak należy prawidłowo segregować śmieci co robić z takimi odpadami jak np. karton po mleku, tworzywa sztuczne itp. Ponadto wszyscy zgromadzeni na holu uczniowie, wysłuchali przemowy na temat intensywnych działań gospodarczych człowieka, na skutek którego następuje wyrządzanie szkód w zasobach naturalnych naszej planety. Atrakcyjną formą przekazania wiedzy była przygotowana prezentacja multimedialna. W trakcie przeprowadzonych wykładów, a później konkursu, uczniowie nauczyli się jak szanować środowisko naturalne oraz swoje zdrowie.

Data dodania: 2018-09-14 08:03:27
Data edycji: 2018-09-17 17:56:54